MAŁPY W KOMORACH GAZOWYCH. TAK NIEMIECKIE KONCERNY MOTORYZACYJNE TESTOWAŁY SZKODLIWOŚĆ SPALIN

Reklama

The New York Times ujawnił kolejny skandal. Niemieckie koncerny motoryzacyjne utworzyły grupę badawczą i lobbingową założoną przez VW, Daimler, BMW i Robert Bosch w celu przeprowadzania badań szkodliwości spalin na zdrowie ludzkie. Badania były prowadzone na małpach w specjalnych komorach gazowych, w których wdychały toksyczne spaliny.

Dochodzenie w sprawie skandalicznych badań zlecono przez Europejską Naukową Grupę Badawczą ds. Środowiska, Zdrowia i Transportu.

"Przepraszamy za niewłaściwe postępowanie i brak osądu odpowiedzialnych" – kaja się w oświadczeniu przytaczanym przez Bloomberg, niemiecki VW. "Jesteśmy przekonani, że wybrane metody naukowe były błędne. Lepiej byłoby się obejść bez takiego badania " – czytamy dalej.

Problemy Volkswagena zaczęły się wraz z wybuchem tzw. afery spalinowej w 2015 roku. Międzynarodowy skandal wywołały potwierdzone później informacje amerykańskiej Agencji Ochrony Środowiska. Według niej niemiecki producent aut za pomocą specjalnego oprogramowania manipulował pomiarami spalin.

Volkswagena potwierdził przed sądem w Detroit, że koncern oszukiwał przy pomiarze emisji spalin w jego samochodach z silnikami Diesla. Wcześniej w styczniu, VW przyznał się do złamania prawa, gdy zawarł ugodę z resortem sprawiedliwości USA.

Autor: 
Z.B.
Źródło: 

plportal.pl

Komentarze

Wysłane przez eko45 (niezweryfikowany) w
A gdzie prawa zwierząt.

Dodaj komentarz

CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka.

Reklama