Eagle Two solar będzie walczyć w zawodach Bridgestone World Solar Challenge 2017

Reklama

Studenci z Politechniki Łódzkiej stworzyli samochód elektryczny napędzany energią słoneczną. Nosi nazwę Eagle Two i już niedługo poleci do Australii, gdzie będzie walczyć w zawodach Bridgestone World Solar Challenge 2017. Auto wystąpi w kategorii pojazdów miejskich - Cruiser Class.

Eagle Two jest następcą modelu z poprzednich lat - Eagle One. Bazując na bogatym doświadczeniu z budowy pierwszego bolidu, drużyna opracowała kolejną wersję. Ta jest bardzo zmieniona w porównaniu do poprzednika. Zmieniono wysokość, szerokość i masę bolidu. Tylko dzięki temu udało się zmniejszyć zapotrzebowania na prąd aż o 1/3.

Znalezione obrazy dla zapytania samochód Eagle Two solar

Auto stworzyli nie tylko studenci z politechniki. W zaprojektowaniu bryły pomagali im studenci łódzkiej Akademii Sztuk Pięknych. Część pieniędzy udało się zebrać w kampanii crowdfundingowej. Dzięki temu pozyskano ponad 25 tys. zł. Pieniądze spożytkowano m.in. na specjalną baterię, dzięki której auto ma zasięg 700 km na jednym ładowaniu.

Polski zespół jest jedynym z naszego kraju, który weźmie udział w tych zawodach. Z całego świata zjedzie łącznie 95 zespołów. Zmagania rozpoczną się 8 października w Darwin i skończą 15 w Adelaide. Polskiemu zespołowi życzymy powodzenia!

Autor: 
---
Źródło: 

Wp/PL PORTAL PL

video: 

Dodaj komentarz

CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka.

Reklama