Volvo od 2019 r. tylko z silnikami elektrycznymi

Reklama

O swojej historycznej decyzji władze firmy poinformowały dzisiaj w oświadczeniu dla mediów.)

Szwedzka firma jako pierwsza ogłosiła zamiar zrezygnowania z pojazdów zasilanych wyłącznie silnikiem spalinowym. Wciąż będą powstawać silniki dla starszych modeli, lecz plany Volvo wskazują, że produkcja i tych silników w przyszłości zostanie zakończona.

To efekt ogłoszonego wcześniej przez koncern planu "elektryfikacji" swojej oferty wprowadzanych na rynek modeli samochodów osobowych. Wszystkie sprzedawane przez Volvo za dwa lata auta, będą wyposażane w silnik elektryczny typu hybrydy równoległej, czyli wspomagający silnik spalinowy lub w hybrydę typu "plug-in", czyli silnik całkowicie elektryczny.

Od 2019 do 2021 roku koncern chce rozpocząć produkcję pięciu nowych modeli samochodów, wyposażonych wyłącznie w silniki elektryczne. Ambicją producentów tej znanej szwedzkiej marki samochodów jest, by do 2025 roku wyprodukować milion samochodów wyposażonych wyłącznie w napęd elektryczny.

Marka Volvo od siedmiu lat należy do chińskiego koncernu Geely. Pierwszy w pełni elektryczny samochód ma powstać właśnie w Chinach. Zatrudnia 30 tysięcy osób w fabrykach w Goeteborgu i Chinach. Kolejna fabryka powstaje w Stanach Zjednoczonych.

Autor: 
---
Źródło: 

Bankier

Dodaj komentarz

CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka.

Reklama