Najlepszy w Europie motocykl elektryczny. Sukces studentów Politechniki Wrocławskiej

Reklama

wt., 07/18/2017 - 22:33 -- zzz

Zaprojektowali, skonstruowali, wystartowali w międzynarodowych zawodach i... wygrali. Wielki sukces świętują studenci Politechniki Wrocławskiej, twórcy elektrycznego motocykla, który w tegorocznym Smart Moto Challenge w Barcelonie był zdecydowanie najlepszy.

 

 

Koło Naukowe Pojazdów i Robotów Mobilnych pokonało w Hiszpanii miedzy innymi zespoły z Rosji i Ukrainy. Lider projektu, Paweł Stabla dba też o to, by jak najwięcej osób dowiedziało się o istnieniu tej wyjątkowej maszyny:

-Nawiązaliśmy kontakt z artystą wrocławskim, L.U.C- iem. Jest zainteresowany wsparciem nas. Głównie w sensie promocyjnym, np. przejazdy na naszym motocyklu, żeby pokazać ludziom, że dzieją się takie rzeczy, że studenci pracują nad czymś ciekawym.

Zwycięski motocykl - Lem Falcon waży 92 kilogramy i może rozpędzić się do 130 km na godzinę. Nad budową pracowała 30-osobowa grupa. Talent inżynierski, kreatywność i determinacja - wylicza Zbigniew Żelazny, prezes Koła Naukowego Pojazdów i Robotów Mobilnych. Sam dowiedział się o sukcesie swoich podopiecznych w wyjątkowym momencie:

-Dowiedziałem się dosłownie kilka minut przed przysięgą małżeńską, dostałem smsa od Wojtka i od Pawła o treści: misja wykonana: wygraliśmy wszystkie możliwe konkurencje. Po prostu miód na moje uszy.

 

Na elektrycznym motocyklu, jak się okazuje można przejechać 100 kilometrów za jedyne ... 3 złote.

 

 

Autor: 
Natalia Mrozek
Źródło: 

Radio Wrocław

video: 

Dodaj komentarz

CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka.

Reklama