Reklama

Oblodzona nawierzchnia drogi powoduje często zmniejszenie przyczepności kół naszych pojazdów, co w połączeniu z jazdą z nadmierną prędkością może doprowadzić do niebezpiecznych sytuacji. Z pewnością bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu...
Nadmierna prędkość, nieodpowiednie ustawienie fotela kierowcy, niewłaściwe operowanie kierownicą, hamowanie w zakręcie… Czy to najpoważniejsze błędy jakie popełniają polscy kierowcy? Zapytaliśmy o to Janusza Dudka, instruktora techniki jazdy..
Rowerzyści zasadniczo mają obowiązek jechać drogą dla rowerów, ale w zależności od warunków mogą też jeździć po jezdni, po przejściu dla pieszych, po chodniku... Rowerzyści są wszędzie i jest ich coraz więcej. Jakie prawa i obowiązki mają na drodze?
Poniżej prezentujemy jak powinna zachować się osoba, której przytrafia się taka rzecz. Pamiętajcie, w tej chwili trzeba myśleć szybko. Liczy się każda sekunda.
Wiedza kierowców na temat bezpieczeństwa na drodze często kończy się na zmianie opon, z letnich na zimowe. W Poznaniu od kilku lat funkcjonuje Skoda Auto Lab.
Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa rozważa scenariusz, w którym kierowcy korzystający z płatnych dróg w Polsce będą musieli używać winiet.
Ta prosta metoda pozwala kierowcom zachować bezpieczną odległość od poprzedzającego samochodu.

Reklama