Reklama

Odkąd zaistniały, samochody nie mogą bezpośrednio komunikować się z pieszymi i przechodniami, z wyjątkiem możliwości użycia klaksonu w momencie, gdy ktoś zastąpi kierowcy drogę.
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad planuje udostępnić w tym roku kierowcom co najmniej 116,8 km dróg - poinformowała GDDKiA w piątkowym komunikacie. Obecnie w budowie znajduje się 1003,8 km dróg.
Wszystko wskazuje na to, że nastąpi poważna zmiana prawa dotyczącego fotoradarów – kary płacić będą właściciele pojazdów. CANARD będzie wreszcie wystawiał je automatycznie, bez postępowań ustalających sprawców
W 2020 roku o 15 proc. wrośnie podstawowa kara za brak komunikacyjnego ubezpieczenia OC - informuje we wtorkowym komunikacie Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny.
Nawet 1000 zł kary dla właściciela pojazdu, który w ciągu 30 dni nie złoży wniosku o jego rejestrację lub wyrejestrowanie - zakładają zmiany w przepisach, które wejdą w życie 1 stycznia 2020 roku. Surowsze prawo ma zmusić kierowców do terminowego dop
Koncern Rolls-Royce zaprezentował na lotnisku w Gloucestershire najszybszy na świecie samolot elektryczny, który może osiągać prędkość ponad 480 km/h.
Brytyjska policja zmarnowała 1,5 mld GBP na zakup samochodów elektrycznych. Okazało się, że auta te nie nadają się do wykorzystania, ponieważ są zbyt wolne i zbyt długo się ładują.
Prezes Hondy, Takahiro Hachigo udzielił za pośrednictwem tłumacza ciekawego wywiadu redakcji „Automotive News”. Japończyk przyznał, że nie wyobraża sobie, aby samochody elektryczne zyskały gigantyczną popularność w najbliższej przyszłości.
Grudzień to taki specyficzny miesiąc, w którym myślimy już o świątecznym odpoczynku i o nowym roku. Dokonujemy podsumowań, snujemy plany na przyszłość, podejmujemy postanowienia. Tyle tylko, że aby móc je zrealizować, trzeba… przeżyć!
Zgodnie z zapowiedzią, 23 grudnia w godzinach popołudniowych uroczyście otwarto kolejny odcinek autostrady A1. Mowa o wyczekiwanym fragmencie na wysokości Częstochowy, dzięki któremu szybko i bezpiecznie będzie można ominąć miasto.

Strony

Reklama