Reklama

Mimo pandemii eksport polskich autobusów elektrycznych przyspieszył; Polska stała się największym eksporterem tych pojazdów w UE, wyprzedzając Belgię - wynika z analizy Polskiego Instytutu Ekonomicznego. Zdaniem ekspertów na znaczeniu w najbliższych
Zainteresowanie pojazdami elektrycznymi rośnie, a Lightyear stworzył pojazd, który może pochwalić się pokonaniem 805 kilometrów na jednym ładowaniu.
Opłata za przejazd będzie obowiązywać nie tylko na autostradach, lecz także na drogach ekspresowych. Ministerstwo Infrastruktury pracuje nad nowym systemem, który ma to umożliwić. Ma zostać wdrożony już w kwietniu 2021 roku.
DETROIT - Poszerzający się globalny niedobór półprzewodników do części samochodowych zmusza główne firmy motoryzacyjne do zatrzymania lub spowolnienia produkcji pojazdów, tak samo jak zmuszały do tego zamknięcia fabryk związane z pandemią.
Rząd przyjął dziś projekt nowelizacji Prawa o Ruchu Drogowym, który zmusi kierowców do ustępowania pieszym dopiero wkraczającym na przejście i m.in. ujednolici prędkość w obszarze zabudowanym do 50 km/h w dzień i w nocy
Zapowiedź, że Wielka Brytania wprowadzi zakaz sprzedaży nowych samochodów na benzynę oraz olej napędowy już od 2030 roku, czyli dekadę wcześniej niż planowano, wywołało setki pytań ze strony zaniepokojonych kierowców.
Ministerstwo Cyfryzacji podało, że od 5 grudnia w aplikacji mObywatel pojawi się mPrawo Jazdy, które zastąpi dokument uprawniający do kierowania pojazdem mechanicznym.
Ministerstwo Finansów planuje, że od 1 grudnia 2021 r. bramki opłat ze szlabanami na płatnych odcinkach państwowych autostrad nie będą już potrzebne. Od tej daty dla wszystkich pojazdów na tych odcinkach ma już działać system poboru opłat e-Toll.
Przegląd techniczny samochodu będzie prowadzony na nowych zasadach. Poza fotografowaniem każdego auta podczas badania, kierowcy muszą liczyć się dotkliwymi karami za spóźnienie. Kosztowne konsekwencje przewidziano też dla diagnostów za nieuczciwe pra
Dzisiaj swoją premierę miał nowy model autobusu elektrycznego w portfolio marki Solaris – Urbino 15 LE electric. To pierwszy autobus elektryczny Solarisa, który jest dedykowany zarówno do przewozów miejskich, jak i międzymiastowych.

Strony

Reklama