Reklama

W ciągu ostatnich dwóch tygodni wystawiliśmy 16,6 tys. opłat dodatkowych za brak opłaty postojowej . Dla porównania w ostatnich dwóch tygodniach lutego było to 22,4 tys. opłat - poinformowała PAP rzeczniczka stołecznego ratusza Karolina Gałecka.
Jeżdżą, pływają i latają. Tak, tak to nie pomyłka. Francuska firma Lazareth Auto-Moto produkuje pojazdy, które mogą być nie tylko motocyklem czy samochodem, lecz także trójkołowcem, a nawet amfibią czy czymś w rodzaju transformersa.
Jednym z pozytywnych zjawisk towarzyszących wybuchowi pandemii koronawirusa jest głęboki spadek cen ropy na światowych rynkach i w konsekwencji – niższe ceny paliw na stacjach.
Wśród zawodów, których przedstawiciele zasługują w ostatnich dniach na szczególny szacunek, są też kierowcy pojazdów ciężarowych. "Musiałem się dzisiaj wybrać do Słubic, więc przejeżdżałem przy granicy w Świecku.
Nie ulega wątpliwości, że obecna sytuacja zaskoczyła nie tylko władze centralne, ale i służbę zdrowia. Chociaż wszyscy starają się w niej odnaleźć, niektóre rozporządzenia (i ich interpretacja) sprawiają dużo trudności i generują absurdalne sytuacje.
​Z powodu zagrożenia koronawirusem na stołecznych ulicach jest mniej samochodów, a co za tym idzie dochodzi do mniejszej liczby kolizji i wypadków. "Spadki w liczbie zdarzeń drogowych oscylują w granicach od 40 do 60 procent" - poinformował rzecznik
Z uwagi na rozprzestrzenianie się koronawirusa szef Pomorskiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Gdańsku podjął decyzję o zawieszeniu działalności od 13 marca do odwołania.
Minister infrastruktury zatwierdził program inwestycji dla obwodnicy Wąchocka w ciągu drogi krajowej nr 42. Obwodnica została ujęta w Programie budowy 100 obwodnic. Przetarg planowany jest w tym roku.
Do sześciu razy sztuka! 2. Regionalna Baza Logistyczna im. gen. Augusta Emila Fieldorfa ps. "NIL" ogłosiła wyniki szóstego(!) przetargu na dostawę dla polskiego wojska "samochodów osobowo-ciężarowych ogólnego przeznaczenia". Tym razem - uwaga - udało
W marcu pojawiła się w Polsce nowa całoroczna opona serbskiej marki STRIAL – STRIAL ALL SEASON. Jej najważniejsze cechy to: wielosezonowość, dobra relacja jakości do ceny, niski poziom hałasu, wysoki komfort jazdy oraz 5 lat gwarancji.

Strony

Reklama