GITD .Transport ciężkiej koparki bez zezwolenia

Reklama

pon., 03/02/2020 - 17:20 -- moderator2

Ciężarówkę przewożącą koparkę gąsienicową z osprzętem zatrzymał do kontroli patrol Inspekcji Transportu Drogowego z Radomia na ekspresowej „siódemce” w miejscowości Barak koło Szydłowca.

Zespół pojazdów z ładunkiem ważył 50,2 tony zamiast dopuszczalnych 40 ton. Taki tonaż spowodował też przekroczenie dozwolonych nacisków każdej z czterech osi naczepy na drogę. Oprócz tego zestaw z przewożoną koparką był za szeroki o 56 cm i za wysoki o 44 cm.

gs-728x82.png

Kierowca nie okazał inspektorom, wymaganego w przypadku tego transportu, zezwolenia kategorii VII na przejazd pojazdu nienormatywnego po drogach publicznych ani wypisu z zaświadczenia na przewozy drogowe na potrzeby własne. Z kolei tachograf zainstalowany w ciężarówce nie został poddany w terminie kalibracji.

Za ujawnione naruszenia kierowcę ukarano mandatem. Znacznie poważniejsze konsekwencje finansowe grożą przewoźnikowi. Wobec niego toczą się postępowania administracyjne w sprawie nałożenia kary w łącznej wysokości 16,5 tys. zł. Nieprawidłowy transport został wstrzymany. Zestaw z ładunkiem został skierowany na koszt właściciela pojazdu na wyznaczony parking strzeżony. Pozostanie tam do czasu uzyskania właściwego zezwolenia przez przedsiębiorcę.

50,2 tony zamiast dopuszczalnych 40 ton ważyła ciężarówka przewożąca koparkę gąsienicową z osprzętem. Kierowca nie miał zezwolenia na przejazd pojazdu nienormatywnego. Zestaw z ładunkiem trafił na parking strzeżony.
 

 

Autor: 
Paweł Piątek
Źródło: 

motofakty.pl

Polub Plportal.pl:

Reklama