Policja. Pomylił element zawieszenia z... niewybuchem

Reklama

wt., 02/11/2020 - 11:02 -- moderator2

Do Komendy Straży Miejskiej w Zabrzu zgłosił się 67-letni mężczyzna z przedmiotem przypominającym mu granat. Mężczyzna stwierdził, że znalazł go na śmietniku i postanowił odnieść niewypał na komendę.

Zgłaszający oświadczył, że podczas przeszukiwania okolicznych śmietników znalazł przedmiot przypominający granat i postanowił odnieść niewypał do na komendę. Na miejsce natychmiast zostali skierowani policjanci z III komisariatu. Z budynku komendy ewakuowano wszystkie osoby. Zamknięto również rejon ul. Stalmacha i Cmentarnej w obrębie budynku Straży Miejskiej na długości około 100 metrów. Na miejsce został również skierowany policjant z NGRMP (Nieetatowej Grupy Rozpoznania Minersko-Pirotechnicznego).

gs-728x82.png

Mundurowy po wstępnych czynnościach nie potwierdził, aby znaleziony przedmiot był ładunkiem wybuchowym. Okazało się, że jest to prawdopodobnie element zawieszenia samochodu.

Policja przypomina, że w przypadku znalezienia przedmiotu podobnego do niewybuchu należy zachować szczególną ostrożność. Takiego przedmiotu nie wolno podnosić, ruszać z miejsca ani podpalać. W każdej tego typu sytuacji należy powiadomić odpowiednie służby, korzystając z numeru alarmowego 112.

 

Autor: 
Mariusz Michalak
Źródło: 

motofakty.pl

Polub Plportal.pl:

Reklama