Salon Samochodowy w Genewie 2020. Impreza została odwołana. Powodem koronawirus

Reklama

pon., 03/02/2020 - 17:27 -- moderator2

W środę wieczorem organizatorzy imprezy wysłali do wszystkich akredytowanych dziennikarzy informację, że targi odbędą się normalnie. Sytuacja jednak szybko się zmienia.

Jak podał Neue Zürcher Zeitung (NZZ), minister zdrowia Szwajcarii Alain Berset powiedział dziś rano mediom, że obecnie potwierdzono 15 zakażeń koronawirusem w Szwajcarii. Ponad 100 osób przebywa w kwarantannie. W związku z tym od godziny 10.00 w dniu dzisiejszym obowiązuje w Szwajcarii zakaz organizacji wydarzeń masowych z udziałem ponad 1000 osób. Dotyczy to zarówno wydarzeń publicznych, jak i prywatnych.

gs-728x82.png

Berset powiedział, że zakaz nie obejmuje dużych budynków biurowych, stacji kolejowych ani transportu publicznego, w których może przebywać także duża liczba osób. Berset powiedział mediom, że limit 1000 osób jest również do pewnego stopnia arbitralny. W przypadku wydarzeń z udziałem mniej niż 1000 uczestników, organizatorzy muszą rozważyć ewentualne ryzyko organizacji imprezy wspólnie z władzami kantonów.

Zakaz ma obowiązywać na razie do 15 marca. Jednak – jak informuje minister zdrowia – może on zostać w każdej chwili zmieniony.

Decyzję o odwołaniu targów w Genewie oficjalnie potwierdzili organizatorzy. Szacuje się, że tegoroczna odsłona imprezy mogła przyciągnąć nawet 600 000 odwiedzających. Pieniądze za zakupione bilety zostaną zwrócone w najbliższych dniach.

Autor: 
Stanisław Rochowicz
Źródło: 

motofakty.pl

Polub Plportal.pl:

Reklama