Sprzedano najdroższy samochód świata

Reklama

ndz., 03/10/2019 - 20:05 -- Anonim (niezweryfikowany)

Najnowszy model Bugatti "La Voiture Noire" ustanowił rekord, jeśli chodzi o swoją cenę. Trzeba było za niego zapłacić (wraz z podatkiem) niewiarygodne 16,7 - 19 mln dolarów.

 

Bez podatku cena była nieco niższa, ale i tak nie na każdą kieszeń zwłaszcza, że wynosiła około 12 mln. Ale kupiec się znalazł. Producent już podał do wiadomości, że auto jest wyjątkowe, bo firma nie zamierza produkować więcej egzemplarzy.

Bugatti potwierdził, że „La Voiture Noire" jest najdroższym nowym samochodem, jaki dotąd został sprzedany. Nie zdradził jednak nazwiska dumnego nabywcy.

"Być może jest to ktoś wyjątkowo związany z marką Bugatti, podsumowano krótko.

Model "La Voiture Noire" zaprojektowany został w taki sposób, by przypominał "Type 57 SC Atlantic", wyprodukowany w latach 30-tych ubiegłego wieku.

Istniały tylko cztery bardzo cenne egzemplarze aut i wszystkie były najcenniejszymi samochodami na Ziemi (wyceniono je na ponad 50 mln dolarów). Jeden z nich znany jest właśnie jako "La Voiture Noire", to znaczy "czarny samochód". Do dziś podobno zachowały się tylko trzy, bo czwarty przepadł tuż przed niemiecką inwazją na Francję w czasie II Wojny Światowej.

"Type 57 SC Atlantic" zaprojektował syn założyciela Bugatti w czasach, gdy ramy najcenniejszych samochodów produkowano poza firmą, przypomina CNN.

 

Autor: 
E.G./Tłum. Emilia Liberda
Źródło: 

CNN

Polub Plportal.pl:

Reklama