Do 2020 roku w Wiedniu pojawi się 1.000 nowych stacji do ładowania samochodów elektrycznych

Reklama

czw., 10/26/2017 - 11:24 -- Anonim (niezweryfikowany)

Nowy system musi umożliwiać łatwe i szybkie ładowania, które będą regulować sami użytkownicy.

 

 

Do 2020 roku w Wiedniu zostanie zainstalowanych 1.000 nowych stacji dla samochodów z napędem elektrycznym. Projekt został częściowo sfinansowany przez samych obywateli.

Wzrost liczby mieszkańców Wiednia stymuluje wyszukiwanie środków transportu przyjaznych środowisku i dlatego rozwija się publiczna sieć stacji do ładowania samochodów elektrycznych.

Pierwszych 230 stacji zostanie wybudowanych do połowy 2018 roku. W każdej z 23 wiedeńskich dzielnic wybudowanych zostanie pięć stacji ładowania dla dwóch samochodów elektrycznych o mocy 11 kw. Stacje zostaną zainstalowane do 2020 roku, czytamy w oświadczeniu EUROCOMM.

O wyborze miejsca decydowały różne kryteria, od atrakcyjności poprzez połączenie z siecią elektryczną, do efektywności. Nowy system musi umożliwiać łatwe i szybkie ładowania regulowane przez samych użytkowników. Będzie można również korzystać z aplikacji, podającej informacje dotyczące ilości i czasu ładowania pojazdu.

 

Kupony na ładowania

Budową publicznej sieci stacji ładowania zajmuje się wiedeńskie przedsiębiorstwo odpowiedzialne za zasilanie energią Wien Energie, które obecnie umożliwia chętnym inwestowanie w projekt rozdając kupony na ładowania. Ludność Wiednia wzrosła o 200.000 w ciągu ostatnich 10 lat, a zatem wzrósł i poziom ruchu.

"Instalacja w Wiedniu stacji do ładowania samochodów elektrycznych, oprócz rozwoju transportu publicznego, jest kolejnym ważnym fundamentem ekologicznej mobilności", tłumaczy wiedeński Ratusz.

Miejska urzędniczka odpowiedzialna za komunikację i ochronę klimatu Maria Vassilakou podkreśla, że do 2030 roku emisja CO2 przypadająca na jednego mieszkańca "powinna się znacznie zmniejszyć, a to przyczyni się do poprawy jakości powietrza".

"Naszym celem jest zapewnienie zdrowia przyszłym pokoleniom", dodaje.

 

 

Autor: 
Tłum. Emilia Liberda
Źródło: 

Agencija

Polub Plportal.pl:

Reklama