Mercedes Maybach Vision 6 – zapomniany koncept, który dostał nowe życie

Reklama

wt., 06/22/2021 - 18:30 -- MagdalenaL

Źródło zdjęcia: Flickr

Koncepcja samochodu została przedstawiona w 2016 roku, a kabrioletu w 2017. Inżynierowie chcieli, aby auto miało jak najlepsze proporcje, więc dlatego ma aż 6 metrów długości, tyle co najdłuższe limuzyny. Wóz nie jest zbyt praktyczny, ponieważ jest tylko dwumiejscowy i nie ma zbyt dużego bagażnika.

Auto zostało tak zaprojektowana, aby przypominało łódź. Stylistyką nawiązuje do aut przyszłościowych, ale też do motoryzacji z lat 30. Pod bardzo długą maską kryje się elektryczny napęd, a oprócz niego znalazło się miejsce na walizkę, parasol i stół przydatny do pikniku. Zamontowano w nim 24 calowe koła. Połączenie ciemnoniebieskiego lakieru z jasnym wnętrzem daje piorunujące wrażenie.

Mercedes Maybach Vison 6 jest autem elektrycznym z napędem na 4 koła. Zamontowano w nim 4 silniki elektryczne o łącznej mocy 750 koni mechanicznych. Producent podaje, że można nim przejechać na jednym ładowaniu około 500 kilometrów. Dzięki szybkiemu ładowaniu już po 5 minutach od podłączenia wtyczki można przejechać 100 kilometrów. Akumulatory mają pojemność 80 kWh. Auto nigdy nie miało trafić do sprzedaży i miało być jedynie demonstracją wizji samochodu z przyszłości.

Auto pojawi się w filmie „The Flash”, gdzie będzie prawdopodobnie samochodem Batmana. Prototyp Mercedes pojawił się na zdjęciach z produkcji filmu, jednak został przemalowany na czarny kolor.

Autor: 
Dominik Kaługa
Polub Plportal.pl:

Reklama