Hyundai. W Czechach startuje produkcja modelu Kona Electric

Reklama

pon., 03/02/2020 - 17:22 -- moderator2

Fabryka HMMC Nošovicach w Czechach jest jednym z największych i najnowocześniejszych zakładów produkcji samochodów w Europie. Czeska fabryka planuje produkować 30 tys. sztuk modelu Kona Electric rocznie. Łączna produkcja w fabrykach Hyundai w Nošovicach w Czechach oraz w Ulsan w Korei, zwiększy ponad trzykrotnie dostępność modelu Kona Electric dla klientów w Europie.

Hyundai wprowadzi również możliwość śledzenia przez klientów szacowanego czasu przybycia ich samochodu Kona Electric do salonu. Po złożeniu zamówienia, narzędzie pozwala klientom śledzić status produkcji oraz planowaną dostawę samochodu za pośrednictwem dealera.

Również baterie do modelu Kona Electric będą pochodziły z Europy. Gwarantuje to stabilne dostawy oraz stałą dostępność baterii w procesie produkcji modelu Kona Electric.

gs-728x82.png

Jak informuje Hyundai, przygotowanie czeskiej fabryki do produkcji modelu Kona Electric wymagało wprowadzenia dużych zmian w łańcuchu produkcyjnym.

Hyundai Kona Electric to pierwszy samochód z dachem w kolorze różnym od lakieru nadwozia, który produkowany jest w fabryce HMMC, dlatego lakiernia musiała przejść gruntowne zmiany i całkowicie zmienić proces lakierowania. Kona Electric jest produkowany na tej samej linii produkcyjnej co modele i30 i Tucson, dlatego linia finalnego montażu musiała zostać odpowiednio wyposażona, a pracownicy musieli przejść dodatkowe szkolenia.

Specjalnie dla samochodów elektrycznych wprowadzono nowe etapy produkcji obejmujące magazynowanie i instalację baterii wysokiego napięcia. Wybudowano nowy magazyn do przechowywania baterii z oddzielnym łańcuchem dostaw. Zakład jest silnie zautomatyzowany, zestawy baterii dostarczane są na nowo powstałą linię montażową przez roboty.

W 2020 roku Hyundai dostarczy dla klientów z Europy w sumie około 80 tys. samochodów o całkowicie elektrycznym napędzie. Będą to modele Kona Electric, Ioniq Electric i elektryczny SUV z wodorowymi ogniwami paliwowymi Nexo. Hyundai oczekuje, że dzięki tak szerokiej, elektromobilnej gamie modelowej, w 2020 roku stanie się największym dostawcą bezemisyjnych samochodów w Europie.

Fabryka HMMC w Czechach to pierwszy zakład produkcyjny marki Hyundai w Europie. HMMC rozpoczął produkcję w listopadzie 2008 roku i zatrudnia obecnie 3300 osób. Produkcja wynosi 1500 samochodów dziennie i ponad 300 tys. rocznie. W ubiegłym roku zakład świętował produkcję swojego 3-milionowego samochodu i pierwszego miliona modelu Tucson, który wykorzystuje 70% zdolności produkcyjnej tej fabryki. Samochody produkowane w HMMC dostarczane są do 69 krajów na 5 kontynentach.

Hyundai Kona Electric dołączy do innych modeli marki, które są tam obecnie produkowane: Tucson, i30 Hatchback, i30 Fastback, i30 Wagon oraz sportowych modeli i30 N oraz i30 Fastback N.

 

Autor: 
Wojciech Frelichowski
Źródło: 

motofakty.pl

Polub Plportal.pl:

Reklama