Oddział Hondy w Ameryce planuje sprzedaż 2 w pełni elektrycznych SUV-ów w 2024 roku”

Reklama

sob., 03/13/2021 - 11:09 -- MagdalenaL

DETROIT - Honda ma w planach sprzedaż w USA dwóch całkowicie elektrycznych SUV-ów w roku modelowym 2024, a wkrótce zaoferuje hybrydowe gazowo-elektryczne wersje swoich najlepiej sprzedających się modeli. 

Ogłoszenia pojawiły się w czwartek, a producent samochodów przyznaje, że ma pracę do wykonania, aby zastosować się do celów związanych z redukcją emisji spalin pochodzących z administracji Bidena, i kalifornijskiego zakazu sprzedaży nowych pojazdów spalinowych do 2035. 

Szef sprzedaży Honda of America, Dave Gardner, powiedział dziennikarzom, że jeden z elektrycznych SUV-ów będzie marki Honda, a drugi będzie marki Acura.  Powiedział, że Honda przedstawi więcej szczegółów jeszcze w tym roku. 

Podstawy nowych pojazdów będą pochodzić z partnerstwa z General Motors, podczas gdy górne części będą wykonane przez Hondę, powiedział. 

Będąc częścią wysiłków Hondy, aby spełnić bardziej rygorystyczne normy emisji, spowoduje to zmniejszenie emisji z pojazdów spalinowych, powiedział Gardner. Firma ma już hybrydę o nazwie Insight, jak również hybrydowe wersje samochodu Accord średniej wielkości, małego SUV-a CR-V. Gardner powiedział, że prawdopodobnie będą jeszcze jeden lub dwa dodatki, których nie wyszczególnił. 

Przyznał, że Honda nie jest liderem w wyścigu pojazdów elektrycznych i nie powiedział, kiedy stanie się w pełni elektryczna. Honda koncentruje się na byciu neutralnym pod względem emisji dwutlenku węgla do 2050 roku i jest świadoma, że prezydent Joe Biden koncentruje się na zerowej emisji, a nie tylko na ich zmniejszeniu, powiedział. 

"Musimy teraz skupić całą naszą energię w kierunku dotrzymania terminów" - powiedział. 

Honda przez dziesięciolecia była dominującym sprzedawcą samochodów osobowych, ale amerykańscy nabywcy zwracają się w kierunku SUV-ów i ciężarówek. Jest również dużym producentem silników spalinowych, powiedział Gardner. 

"Jesteśmy naprawdę dobrzy w kilku kwestiach, które dzisiaj wydają się wychodzić z mody, więc nie ma wątpliwości, że mamy pracę, aby rozpocząć szybki ruch w kierunku zerowej emisji," powiedział. 

Honda jest najnowszym producentem samochodów, który ogłosił sprzedaż na rynku amerykańskim pojazdów zasilanych baterią. Firma konsultingowa LMC Automotive twierdzi, że producenci samochodów tylko w tym roku wprowadzą 22 nowe pojazdy elektryczne. 

W zeszłym roku Amerykanie zakupili około 260 000 pojazdów, co stanowi zaledwie 2% sprzedaży nowych pojazdów. Jednak LMC przewiduje, że w 2022 roku liczba ta przekroczy 680 000, a w 2023 roku przekroczy milion. 

 

Autor: 
Tłumaczenie: Magdalena Nowicka
Dział: 
Polub Plportal.pl:

Reklama