Pierwsze kroki w tuningu. Od czego zacząć?

Reklama

Chcąc ulepszyć parametry naszego samochodu, zadajemy sobie zawsze pytanie- co najpierw? Od jakiej modyfikacji powinniśmy zacząć? Zmieniać w aucie możemy wszystko, ale nie wszystko ma sens.

Pierwszą rzeczą jaką warto zrobić to policzenie naszych finansów, ile chcemy wydać na tuning naszego autka i jaka modyfikacja w samochodzie najbardziej nas interesuje. Jeśli już wiemy czego chcemy, warto zapoznać się jakie części są dostępne dla marki naszego samochodu.

Autor : motofakty.pl

 

Jeśli interesuje nas tuning mechaniczny, który będzie miał na celu zwiększenie parametrów silnika, warto pamiętać, że pierwszym czynnikiem hamującym nasz silnik jest waga auta. Wystarczy zrobić go lżejszym, a już zyskamy parę koni. Można więc na początku zmienić niektóre części nadwozia, takie jak szyby, błotniki czy maski. Ważną modernizacją jest zmiana felg na lżejsze, przy większych felgach ( 16’’-17’’) dobrze pomyśleć nawet o ultralekkich felgach- magnezowych. Przy takich przeróbkach warto zainwestować kilkaset złotych więcej i pozbyć się ciężkich zwykłych foteli samochodowych ( z których niektóre ważą nawet po 20-30 kg )na rzecz lekkich foteli kubełkowych, które najwięcej ważą 10 kg, a przy okazji są bezpieczniejsze. Po takich zmianach, możemy zastanowić się nad głębszą przeróbką już w samym silniku.

13248327_1763597623852094_1446512616679948202_o.jpg

Przy przeróbkach wizualnych, możemy zmienić co nam się podoba, możliwości są wręcz nieograniczone. Jednak zanim zdecydujemy się na jakiekolwiek przeróbki wizualne w naszym samochodzie, pamiętajmy aby były one, przy końcowym efekcie zgodne z wymogami prawnymi ( przede wszystkim zwróćmy uwagę na odstające części aut, m.in. nadkola, oraz kolory lamp – nie mogą one odbiegać od standardów).

We wnętrzu samochodu możemy zmieniać każdą część, zaczynając od tapicerki, gałki skrzyni biegów, zegarów, unikalnych wycieraczek, hamulców ręcznych czy tub ledowych o wszelakiej kolorystyce. Bardziej zaawansowane modyfikacje takie jak montaż wyświetlaczy LCD, odtwarzaczy DVD pochłaniają większe sumy pieniędzy i wymagają od właściciela samochodu czasami oddania swojego auta na jakiś czas do salonu.

 

Autor: 
Redakcja Jacky
Źródło: 

jacky.pl

Reklama