Siedlecki Stadler realizuje zamówienie dla Norwegii

Reklama

ndz., 03/19/2017 - 18:53 -- zzz

Fabryka Stadlera w Siedlcach realizuje zamówienie na 26 pociągów Flirt dla norweskich kolei Norges Statsbaner – NSB. Właśnie został dostarczony pierwszy zamówiony skład. Przez Morze Bałtyckie został przetransportowany promem ze Świnoujścia do Ystad, a następnie przez Szwecję trafił drogą kolejową do Norwegii. Dostawy nowych pojazdów dla NSB będą odbywały się do końca 2018 r.

 

 

 

 10 slajdów

Foto: Stadler Polska / Materiały prasowe

Pięcioczłonowe elektryczne zespoły trakcyjne Flirt, które aktualnie powstają w Siedlcach, są przeznaczone do obsługi połączeń ruchu podmiejskiego w aglomeracji Oslo oraz regionalnego w południowej Norwegii. Ich prędkość eksploatacyjna wynosi 200 km/h.

Pojazdy mają wytrzymałą konstrukcję, a dzięki bardzo dobrej izolacji są odporne na gwałtowne zmiany temperatury otoczenia. Stadler chwali się, że potwierdziły to testy w specjalnych komorach klimatycznych. Pociągi mają sprawnie funkcjonować, gdy temperatura zimą spada do minus 40 st. C, a także latem, gdy może sięgać plus 35 st. C.

Pociągi Flirt przeznaczone dla NSB są wyposażone w pług śnieżny, który zapewnia sprawną jazdę mimo śniegu zalegającego na torach. Każdy pojazd wyposażony jest w specjalne wzmocnione, łatwe do wymiany panele boczne i czołowe. W przypadku często występujących zderzeń pociągu, np. z reniferami, nie jest wymagana naprawa całego czoła pojazdu, a jedynie sprawna i szybka wymiana pojedynczych paneli.

Składy mają podgrzewaną podłogę, klimatyzowane przedziały pasażerskie oraz szerokie korytarze wyposażone w urządzenia gastronomiczne i biletomaty. Niska podłoga ma ułatwić podróż rodzinom z wózkami dziecięcymi oraz pasażerom na wózkach inwalidzkich. Pojazdy są ergonomiczne i bardzo dobrze wyciszone. Wyposażone są także w system informacji pasażerskiej ułatwiający komunikację załogi pociągu z podróżnymi.

Stadler już od 2008 r. realizuje kolejne zamówienia dla norweskich kolei NSB, co pomaga przewoźnikowi sukcesywnie wymieniać i unowocześniać tabor. Najnowszy etap współpracy związany jest z polskim oddziałem firmy i fabryką zlokalizowaną w Siedlcach.

 

Foto Stadler Polska

Onet

Autor: 
Foto: Stadler Polska / Materiały prasowe
Źródło: 

Onet

Polub Plportal.pl:

Reklama