The Lightyear One- samochód elektryczny, który przejedzie 805 kilometrów na jednym ładowaniu

Reklama

Zainteresowanie pojazdami elektrycznymi rośnie, a Lightyear stworzył pojazd, który może pochwalić się pokonaniem 805 kilometrów na jednym ładowaniu.

 

Samochody elektryczne stają się coraz bardziej powszechne, ponieważ organy rządzące zachęcają do stosowania ich, w celu spowolnienia emisji dwutlenku węgla. Pomimo wsparcia ze strony kilku krajów, nadal występują problemy ze znalezieniem stacji ładowania i pojazdu, który będzie w stanie pokonać dużą odległość. Holenderska firma Lightyear prawdopodobnie znalazła rozwiązanie.

 

 

Lightyear One to w pełni elektryczny, luksusowy samochód, który może pokonać dystans 805 km.

 

Lightyear One pokonuje odległość jazdy Tesli Model S (595 kilometrów), włączając energię słoneczną do swoich systemów zasilania. Wykorzystuje 54 stopy kwadratowe paneli słonecznych umieszczonych na masce i dachu pojazdu. Słońce może dodać 12 km jazdy, ale sam akumulator również zapewnia kierowcom możliwość pokonywania dużych tras.

 

W ciągu godziny można go naładować, aby był gotowy na przejechanie 569 km. Jednak ta imponująca technologia ma swoją cenę. Gdy wejdzie do obiegu, Lightyear One ma mieć wartość 170 000 dolarów. Chociaż samochód ma wysoką cenę, zespół Lightyear jest przekonany, że technologia stanie się tańsza i że wykorzystanie energii słonecznej wraz z bardziej konwencjonalnymi częściami pojazdów elektrycznych będzie kluczowe w następnej generacji samochodów.

 

 

“Uważamy, że jest to rozwiązanie, które sprawdzi się na niektórych rynkach, gdzie auta elektryczne mające dość duży akumulator nie potrzebują wielu godzin ładowania. Postrzegamy to jako drugą falę samochodów elektrycznych, które są po prostu znacznie bardziej wydajne. Myślę, że naprawdę pomogą nam w całkowitej elektryfikacji floty.”- powiedział dyrektor generalny Lightyear, Lex Hoefsloot.

 

Chociaż EV ma wiele przyszłościowych funkcji, pojazd nie będzie jechał zbyt szybko. Mężczyzna wyjaśnił, że silnik wymaga mniejszego momentu obrotowego i w rezultacie nie będzie w stanie gwałtownie przyspieszyć. Niemniej jednak dyrektor generalny uważa, że zdolność dystansowa w EV nadal sprawi, że podróże będą szybsze niż u konkurencji.

 

 

Hoefsloot podsumował, mówiąc, że firma ma nadzieję, że Lightyear One będzie pierwszym elektrycznym pojazdem dla niektórych kierowców. Biorąc pod uwagę imponującą odległość, którą auto może pokonać na jednym ładowaniu, ten cel może zostać osiągnięty.

Autor: 
Tłum. Wiktoria Gwizdała
video: 

Reklama