BEZAWARYJNOŚĆ NIEMIECKICH AUT PRZESZŁA DO LAMUSA. KOREAŃSKIE PRZEJEŻDŻAJĄ NAWET 1 000 000 KM

Reklama

ndz., 12/30/2018 - 10:49 -- zzz

 

Dominacja niemieckich samochodów dobiega końca. Do lamusa przeszła niemiecka solidność w zakresie bezawaryjności mercedesów, Volkswagenów, czy Audi. Niemieckie samochodu nadal uchodzą za wystarczająco bezawaryjne, ale Japończycy i Koreańczycy biją na głowę niemieckie auta. Do tego doszła słynna afera dieselgate oraz eksperymenty na toksyczność spalin przeprowadzane na zwierzętach.

 

 

Niemieckie auta płoną jak pochodnie

 

 

Ostatni przypadek: Nie żyje kierowca samochodu osobowego, który spłonął na autostradzie A2 w okolicach Strykowa (Łódzkie). 

Samochód osobowy, który jechał w kierunku Poznania, z nieustalonych przyczyn zaczął płonąć, a następnie uderzył w barierki przy autostradzie.


 

Koreańskie samochody

 

Gwarancja 7 lat lub 100 000 przebiegu, ale bywa i tak, że południowo-koreańskie auta robią przebieg nawet 1000 000 km.

Kto da więcej? /
 

 

Farrah Haines zrobiło się ostatnio głośno dzięki amerykańskiemu oddziałowi marki Hyundai. Koreańczycy zdecydowali się przybliżyć jej historię, by pochwalić się rekordowym przebiegiem eksploatowanego przez kobietę Hyundaia Elantry. W zaledwie pięć lat od zakupu auta licznik przebiegu pojazdu zatrzymał się na wartości 999 999 mil. W jaki sposób kobiecie udało się pokonać tak imponujący dystans?

Farrah Haines pracuje jako kurier zaopatrujący w części warsztaty i sklepy motoryzacyjne. Jak sama mówi "za kółkiem spędza 24h na dobę, siedem dni w tygodniu". To oczywiście żart, ale - biorąc pod uwagę dni robocze - osiągnięty przez nią wynik daje dystans 24 mil, czyli blisko 38,5 km, na godzinę. Jej samochód trafia do serwisu na wymianę oleju co każde... dwa tygodnie.

Hyundai Elanta z przebiegiem miliona mil

Niecodzienna historia Amerykanki była przedmiotem wewnątrzfirmowego "dochodzenia" Hyundaia. Gdy ostatecznie potwierdzono imponujący przebieg i - ponad wszelką wątpliwość - stwierdzono, że auto wciąż wyposażone jest w oryginalny układ napędowy (silnik, skrzynia itd.) Koreańczycy zafundowali mu specjalną - wykonaną ze złota - odznakę z napisem "1M". Umieszczono ją pod fabrycznym "szkłem" zestawu wskaźników, by przypominała kierowcy o rekordowym przebiegu pojazdu.

Koreański producent nagrodził też Farrah Haines fabrycznie nowym egzemplarzem Hyundaia Elantra.

Autor: 
zzz
Źródło: 

plportal.pl

video: 
Polub Plportal.pl:

Reklama