Niemiecka jakość? 281 tys. egzemplarzy passatów do naprawy marsz!

Reklama

sob., 09/02/2017 - 15:42 -- zzz

Volkswagen nie ma dobrej passy. Największy producent samochodów na świecie po raz kolejny ogłasza dużą kampanię naprawczą w Stanach Zjednoczonych. Tym razem problematyczne okazały się silniki, które same się wyłączają.

 

 

 

W sumie 280 915 egzemplarzy passatów wyprodukowanych w latach 2006-2010 i modelu CC z lat 2009-2016 musi zostać jak najszybciej naprawionych – donosi serwis Consumerist za oficjalnym komunikatem National Highway Traffic Safety Administration. Wadliwe komponenty powodowały w tych samochodach samoczynne gaśnięcie motoru podczas jazdy.

 

 

Winę za tę usterkę ponosi pompa paliwowa i jej układ zasilający, który nie pracował stale od momentu odpalenia silnika. W efekcie jednostka napędowa potrafiła zatrzymać się w czasie jazdy i zwiększyć ryzyko wypadku.

 

Volkswagen zapewnił, że nie ma informacji o tym, by ktokolwiek w wyniku tej wady fabrycznej zginął lub został ranny – listy z zaproszeniami do najbliższych autoryzowanych punktów serwisowych kierowcy mają dostawać od 13 października 2017 roku.

Autor: 
(fot. huber-images.de/Merten Hans-Peter / FORUM
Źródło: 

bankier

Polub Plportal.pl:

Reklama