RYSZYŁA AKCJA ZNICZ 2018

Reklama

pt., 11/01/2019 - 08:30 -- zzz

Prędkość, trzeźwość i przestrzeganie innych przepisów wpływających na bezpieczeństwo – również przez pieszych. Tak najkrócej scharakteryzować można tegoroczną akcję "Znicz". Policjantów należy spodziewać się nie tylko w okolicy cmentarzy.

 

Tegoroczna odsłona policyjnej akcji rozpoczęła się 31 października i będzie trwała do nocy 3 listopada. Każdego dnia na drogach służbę pełniło będzie około 5 tys. policjantów, a także funkcjonariuszy żandarmerii wojskowej. Przy cmentarzach mundurowi będą zajmować się przede wszystkim kierowaniem ruchem, ale nie pozostaną ślepi na tworzące zagrożenie zachowania.

Komenda Główna Policji informuje również, że jednocześnie na głównych szlakach komunikacyjnych będą pracowały grupy Speed. Dysponujący najnowszymi radiowozami z wideorejestratorami policjanci nie będą mieli litości dla łamiących przepisy, a w szczególności narażających innych kierowców.

Podczas akcji "Znicz" policja nie ograniczy się jedynie do sprawdzania prędkości. Kontrolowana będzie również trzeźwość kierujących, korzystanie z pasów bezpieczeństwa czy sposób przewożenia dzieci w pojazdach. Z możliwością otrzymania mandatu muszą liczyć się również piesi, którzy udając się po zmroku na cmentarze zlokalizowane poza terenem zabudowanym nie będą mieć przy sobie elementów odblaskowych.

 

Autor: 
zzz
Polub Plportal.pl:

Reklama