Polacy korzystają z Ubera? Są na piątym miejscu na świecie

Reklama

ndz., 02/23/2020 - 09:43 -- zzz

Polscy użytkownicy korzystający z aplikacji Uber znaleźli się na 5. miejscu wśród najwyżej ocenianych pasażerów na całym świecie - wynika z raportu przygotowanego przez Ubera. W oczach kierowców najlepiej wypadają klienci na Śląsku, w Poznaniu i Krakowie.

Firma Uber po raz pierwszy w swojej historii udostępniła dane dotyczące ocen wystawianych pasażerom przez kierowców korzystających z aplikacji. Raport „Uber Rider Ratings Report” zawiera analizę wszystkich przejazdów wykonanych od 1 stycznia 2019 do 31 grudnia 2019 r.

 

Polacy na 5. miejscu W raporcie Uber zaznacza, że możliwość wzajemnego oceniania w aplikacji ma na celu zarówno promowanie wzajemnego szacunku między kierowcami i użytkownikami, jak również wzmacnianie całej społeczności osób korzystających z aplikacji.

Po każdym wykonanym przejeździe użytkownicy i kierowcy mają możliwość wzajemnej oceny w postaci od 1 do 5 gwiazdek, na podstawie wspólnych doświadczeń z przejazdu. Wszystkie kursy są sumowane, a ogólna ocena jest wyświetlana obu stronom w postaci średniej. Oceny są anonimowe.

Zgodnie z analizami polscy użytkownicy znaleźli się na 5. miejscu wśród pasażerów z najwyższymi notami od kierowców. Poniżej lista 10 najlepiej ocenionych krajów.

Chorwacja

Paragwaj

Niemcy Ukraina

Polska

Hiszpania

Portugalia

Argentyna

Chile

Japonia

Aplikacja Uber jest dziś dostępna w 7 lokalizacjach w Polsce: w Warszawie, Krakowie, Trójmieście, Wrocławiu, Poznaniu, Łodzi i na Śląsku. Kolejność miast w kontekście oceny pasażerów korzystających z platformy kształtuje się w następujący sposób:

Śląsk

Poznań

Kraków

Trójmiasto

Łódź

Wrocław

Warszawa

 

Autor: 
zzz
Źródło: 

wirtualnemedia

Zagłosowałeś na opcję 'w górę'.
Polub Plportal.pl:

Reklama