Ursus podpisał w Zambii umowę na dostawę maszyn o wartości 100 mln USD

Reklama

czw., 03/23/2017 - 16:33 -- zzz

Spółka Ursus podpisała w czwartek umowę z zambijską firmą Industrial Development Corporation (IDC) na dostawę 2694 ciągników i 2506 maszyn rolniczych o wartości 100 mln USD - poinformowało PAP biuro prasowe spółki. Notowania Ursusa wystrzeliły, około południa papiery spółki wyceniano 22% powyżej ceny ze środowego zamknięcia. Handel był równoważony.

 

W ramach kontraktu, spółka dostarczy do Zambii 2694 ciągników w mocach 47-180 koni mechanicznych oraz 2506 innych maszyn rolniczych, m.in. przyczep, bron i pługów. W ramach kontraktu wybudowany zostanie zakład montażowy w stolicy kraju Lusace oraz 10 punktów serwisowych na terenie całego kraju. Łączna wartość umowy wynosi 100 mln dolarów. 

 

 

 

"Przystąpienie do realizacji umowy nastąpi niezwłocznie po otrzymaniu przez spółkę zaliczki w wysokości 40 proc. jej całkowitej wartości. Zakończenie projektu przewidywane jest w terminie do roku od momentu rozpoczęcia jego realizacji” – napisano w komunikacie spółki przesłanym PAP.

 

 

Spółka poinformowała, że realizacja płatności nastąpi zgodnie z umową między BGK i Ministerstwem Finansów Zambii.

 

 

 

"Pierwsza transza będzie zrealizowana w formie 40-proc. zaliczki, tj. 40 mln USD przed rozpoczęciem dostaw, kolejna – 58 proc. ceny, tj. 58 mln USD zostanie dokonane po przedstawieniu dokumentów przewozowych do kolejnych wysyłek. Ostatnia transza, 2 proc., tj. 2 miliony USD, zostanie wykonana po podpisaniu adekwatnych protokołów w trzech partiach w toku realizacji projektu” – dodano w informacji prasowej.

 

 

"To kolejny znaczący kontrakt Ursusa na kontynencie afrykańskim" - zauważa Karol Zarajczyk, prezes Ursusa. "Zawarcie umowy potwierdza zaangażowanie Ursusa w realizację projektów, które przyczyniają się do mechanizacji rolnictwa w kolejnych krajach Afryki. Umacnia to naszą pozycję jako partnera dla afrykańskich przedsiębiorców i stanowi dowód przewagi konkurencyjnej spółki na rynku międzynarodowym" – dodaje.

PAP/Biznes

foto grafika ursus.com

 

Autor: 
foto grafika ursus.com
Źródło: 

PAP/Biznes

Polub Plportal.pl:

Reklama