Na drogach pojawią się wyświetlacze czasu

Reklama

pt., 05/26/2017 - 20:13 -- zzz

Rozporządzenie w sprawie wprowadzenia wyświetlaczy czasu na sygnalizatorach świetlnych podpisali Mariusz Błaszczak i Andrzej Adamczyk.

Komunikat w sprawie wprowadzenia na polskich drogach liczników czas podało MSWiA. "Zarządcy ruchu będą mogli instalować wyświetlacze  odmierzające czas do zmiany świateł. Taką zmianę przewiduje podpisane przez ministra Mariusza Błaszczaka oraz Andrzeja Adamczyka, ministra infrastruktury i budownictwa rozporządzenie" - czytamy na stronie ministerstwa.

Jaki jest cel stosowania wyświetlaczy? Po pierwsze, informacyjny. Kierowca, rowerzysta, motocyklista czy pieszy, spoglądając na sekundnik, dowie się, ile ma czasu na przejazd czy przejście przez ulicę.

Gdzie będą mogły się pojawić takie liczniki? "Wyświetlacze mogą być instalowane na drogach zarządzanych przez Generalnego Dyrektora Dróg Krajowych i Autostrad, marszałka województwa, starostę lub prezydenta miasta na prawach powiatu. Rozporządzenie określa także warunki techniczne umieszczania tych urządzeń oraz wprowadza wymagania techniczne i funkcjonalne" - odpowiada resort.

"Zmiana została wprowadzona podpisanym wspólnie przez ministra spraw wewnętrznych i administracji oraz ministra infrastruktury i budownictwa rozporządzeniem w sprawie szczegółowych warunków technicznych dla znaków i sygnałów drogowych oraz urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego i warunków ich umieszczania na drogach.

GotoweSpolki.pl

 

 

Autor: 
---
Źródło: 

rp.pl

Polub Plportal.pl:

Reklama