Lazareth – nietypowe pojazdy rodem z filmów science-fiction.

Reklama

Lazareth Auto-Moto to francuska firma z siedzibą w Annency-le-Vieux. Została założona w 1998 roku przez projektanta Ludovica Lazaretha, którego nauczycielem był m.in. Franco Sbarro. Przez wiele lat Lazareth zajmował się projektowaniem nietypowych pojazdów, jednak ta działalność nie satysfakcjonowała go do końca i po kilku latach pracy w Aixam-Mega założył własną firmę. Dopiero tutaj mógł w pełni wykorzystać swój potencjał i pokazać czym można jeździć (i nie tylko), jeżeli popuści się wodze fantazji, a następnie te pomysły przeobrażą się w prawdziwy pojazd.

Lazareth Auto-Moto w 2005 roku zyskało status producenta i od tego czasu proponuje pojazdy pod własną marką. Od tego momentu pojawiło się już około 100 pojazdów różnego rodzaju. Część z nich ma homologację i może poruszać się po drogach (przynajmniej francuskich), a inne zbudowano z myślą o wykorzystaniu ich w produkcjach filmowych czy reklamach.

13248327_1763597623852094_1446512616679948202_o.jpg

Podczas projektowania tych wymyślnych konstrukcji wykorzystano podzespoły różnych firm motoryzacyjnych – podwozia, zawieszenie czy jednostki napędowe. Część z pojazdów, zaprojektowanych przez Lazaretha, nawiązuje stylistyką do znanych pojazdów, są też takie, które zostały zainspirowane wyjątkowymi, seryjnymi modelami, ale nie brakuje również modeli, które mają indywidualny wygląd i czasami trudno stwierdzić czy to samochód, motocykl, a może jeszcze coś innego…

W galerii możecie zobaczyć jak wyglądają najbardziej pomysłowe z nich i przekonać się, że w designie oraz przy produkcji samochodów i motocykli nie ma żadnych ograniczeń. Przynajmniej dla Ludovica Lazaretha.

 

Autor: 
Tomasz Kaminski
video: 

Reklama