Arnold Schwarzenegger zaprezentował elektrycznego Hummera

Reklama

czw., 09/21/2017 - 22:19 -- zzz

 

W tym tygodniu firma Kreisel Electric, niewielka firma z siedzibą w Austrii, znana ze swoich imponujących konwersji pojazdów elektrycznych, zainaugurowała nowe centrum badawczo-rozwojowe, prezentując nowy, całkowicie elektryczny prototyp Hummer.

Arnold Schwarzenegger - gwiazda filmowa i były gubernator Kalifornii, jednocześnie były właściciel i fan Hummera, zaprezentował ekologiczny pojazd.

Wcześniej Kreisel zbudował niestandardowy, całkowicie elektryczny Mercedes G-Class dla Schwarzeneggera i był on także obecny podczas inauguracji samochodu.

"Kreisel Electric zelektryfikował mercedesa w klasie G. A teraz Hummera i jeśli Kreisel utrzyma to w tym tempie, wkrótce będę mógł latać samolotem elektrycznym "- powiedział Arnold Schwarzenegger

Firma Kreisel zajmuje się opracowywaniem pakietów akumulatorów do pojazdów elektrycznych i prezentacją nowych technologii, wykonując imponujące konwersje EV, takie jak VW e-Golf z akumulatorem 55 kWh i klasycznym Porsche 910 w wersji 1 miliona dolarów.

 

Kreisel Electric opracował prototyp off-road na podstawie modelu H1 w ciągu zaledwie dwóch miesięcy. Wyposażony jest w wysokiej jakości baterie firmy Kreisel Electric o mocy 100 kWh i dwa silniki elektryczne na przednich i tylnych osiach, o mocy wyjściowej 360 kW (490 PS). Pojazd może osiągać prędkości do 120 km / h i ma zasięg około 300 km. Masa całkowita wynosi 3.300 kg.

 


 

 

 

 

Firma zaprezentowała nową halę produkcyjną o powierzchni 7 000 m2 (75 000 m²) w Rainbach, w której powstanie "warsztat prototypów i całkowicie zautomatyzowanej linii produkcyjnej do urządzeń akumulatorowych. Kreisel Electric chce seryjnie produkować małe pojazdy elektryczne, pojazdy użytkowe, autobusy, łodzie i samoloty.

Autor: 
Z.B.
Źródło: 

electrek.co

Polub Plportal.pl:

Reklama