Hardcorowy Kamaz Arktika, czyli arktyczna, przegubowa ciężarówka z kabiną przypominającą hotel na kołach

Reklama

czw., 01/04/2018 - 21:09 -- zzz

w Rosji miejsca, gdzie nie radzą sobie nawet popularne Kamazy, czy Urale. Chodzi tutaj o regiony typowo arktyczne, znajdujące się między innymi na północy Jakucji. Dlatego też, właśnie z myślą o takich miejscach, firma Kamaz zaprezentowała nowy model Arktika.

 

 

Kamaz Arktika jest pojazdem przegubowym, niczym największe wywrotki stosowane w kopalniach odkrywkowych. Podobne są tu też rozmiary zewnętrzne oraz właściwości terenowe. W odróżnieniu jednak od tych wywrotek, Arktika ma być pojazdem do przemierzania większych odległości, także na kilkudniowych trasach. Ułatwiłoby to więc wożenie zaopatrzenia w miejsca oddalone od jakiejkolwiek cywilizacji.

W związku z powyższym, za szoferką pochodzącą ze zwykłych Kamazów zamontowano w pełni wyposażoną kabinę sypialną. Przewiduje ona niewielką kuchnię, niezależne ogrzewanie, generator prądu, a nawet łazienkę z toaletą. Można więc powiedzieć, że jest to coś w rodzaju zminiaturyzowanego hotelu na kołach. A przy okazji dodam, że mowa tutaj o kołach niskociśnieniowych, stosowanych w maszynach rolniczych lub w pojazdach do użytku w najcięższym terenie.

Czy ta wyjątkowa ciężarówka zdoła jednak wejść do produkcji? Jak podają rosyjskie media, jest to bardzo prawdopodobne. W przygotowaniu są bowiem testy w rzeczywistym użytku, mające odbywać się właśnie na arktycznych terenach Jakucji. Ponadto gotowy egzemplarz modelu Arktik został właśnie zaprezentowany na targach Vuzpromexpo w Moskwie.

 

 

kamaz_arktika_1kamaz_arktika_2kamaz_arktika_3kamaz_arktika_4

 

 

 

 

 

 

 

Autor: 
kazanreporter.ru
Źródło: 

40ton.pl

video: 
Polub Plportal.pl:

Reklama