ZLOT LUKSUSOWYCH AUT ZABLOKOWANY PRZEZ POLICJĘ. SPĘDZLI NOC W ARESZCIE

Reklama

 

Niemcy: policja zatrzymała ponad 120 uczestników EurorallyNiemieccy funkcjonariusze zatrzymali wczoraj kilkadziesiąt sportowych samochodów podróżujących autostradą A20 z Kilonii w stronę Szczecina. Policja informuje o brawurowej jeździe z prędkością sięgającą 250 km/h i zastanawia się nad uznaniem Eurorally za nielegalny wyścig. Jego uczestnikom chce zarzucić stwarzanie zagrożenia w ruchu drogowym - informuje "Bild".

Policja zatrzymała ponad 120 uczestników Eurorally Niemcy: policja zatrzymała ponad 120 uczestników Eurorally Niemcy: policja zatrzymała ponad 120 uczestników Eurorally.

Niemcy: policja zatrzymała ponad 120 uczestników Eurorally
Do zatrzymań 122 uczestników, podróżujących lamborghini, porsche czy ferrari, doszło w pobliżu Wismaru w północno-wschodniej części Niemiec. Na odcinku wspomnianej autostrady nie ustalono ograniczenia prędkości, ale policja odebrała liczne zgłoszenia o niebezpiecznej jeździe ze strony innych uczestników ruchu drogowego. Funkcjonariusze wykorzystali w akcji mobilne punkty kontroli oraz helikoptery.

Większość zatrzymanych samochodów posiadała norweskie tablice rejestracyjne oraz wlepki na szybach z nazwą Eurorally. Duża grupa uczestników została zwolniona przez policję dopiero dziś po południu.

Rajd określany jest przez organizatorów "imprezą dla entuzjastów motoryzacji, którzy lubią podróżować samochodem". Ich zdaniem nie chodzi w nim o konkurencję, dlatego nie może być nazywany wyścigiem. Jednocześnie deklarują, że odpowiadają jedynie za organizację hoteli oraz imprez. Cena za udział w czteroetapowej podróży z Oslo do Pragi to 799 euro.

Autor: 
zzz
Źródło: 

onet

video: 

Reklama