MAŁPY W KOMORACH GAZOWYCH. TAK NIEMIECKIE KONCERNY MOTORYZACYJNE TESTOWAŁY SZKODLIWOŚĆ SPALIN

Reklama

śr., 01/31/2018 - 08:37 -- zzz

The New York Times ujawnił kolejny skandal. Niemieckie koncerny motoryzacyjne utworzyły grupę badawczą i lobbingową założoną przez VW, Daimler, BMW i Robert Bosch w celu przeprowadzania badań szkodliwości spalin na zdrowie ludzkie. Badania były prowadzone na małpach w specjalnych komorach gazowych, w których wdychały toksyczne spaliny. 

Dochodzenie w sprawie skandalicznych badań zlecono przez Europejską Naukową Grupę Badawczą ds. Środowiska, Zdrowia i Transportu.

"Przepraszamy za niewłaściwe postępowanie i brak osądu odpowiedzialnych" – kaja się w oświadczeniu przytaczanym przez Bloomberg, niemiecki VW. "Jesteśmy przekonani, że wybrane metody naukowe były błędne. Lepiej byłoby się obejść bez takiego badania " – czytamy dalej.

Problemy Volkswagena zaczęły się wraz z wybuchem tzw. afery spalinowej w 2015 roku. Międzynarodowy skandal wywołały potwierdzone później informacje amerykańskiej Agencji Ochrony Środowiska. Według niej niemiecki producent aut za pomocą specjalnego oprogramowania manipulował pomiarami spalin.

 

Volkswagena potwierdził przed sądem w Detroit, że koncern oszukiwał przy pomiarze emisji spalin w jego samochodach z silnikami Diesla. Wcześniej w styczniu, VW przyznał się do złamania prawa, gdy zawarł ugodę z resortem sprawiedliwości USA.

Autor: 
Z.B.
Źródło: 

plportal.pl

Polub Plportal.pl:

Reklama