Nowy Peugeot 508 – jak będzie wyglądał?

Reklama

śr., 06/28/2017 - 00:29 -- zzz

Nowa generacja Peugeota 508, to jedna z najbardziej oczekiwanych premier tego roku. Magazyn Auto Moto zaprezentował grafiki przedstawiające wizję nowego pojazdu. Wyglądają obiecująco.

 

Wszyscy chcielibyśmy zobaczyć, co nowego wymyślili styliści Peugeota podczas projektowania nowego 508, ale na oficjalną prezentację modelu jeszcze przyjdzie nam trochę poczekać. Światowy debiut jest przewidziany dopiero na wrześniowy salon samochodowy odbywający się we Frankfurcie.

Do tej pory mogliśmy zobaczyć jedynie zdjęcie szpiegowskie 508-ki. Wprawdzie wygląd pojazdu wciąż był zasłonięty przez kamuflaż, ale nie dało się ukryć sylwetki. Stąd wiemy, że nadwozie samochodu zostanie zbliżone do modeli coupe.

Pewnymi wskazówkami do tego, jak będzie wyglądał samochód, są modele koncepcyjne marki. Najbardziej kuszącą propozycją jest zaprezentowany w Genewie Instinct Concept.
Skośne skupiające na sobie uwagę reflektory, jakie posiada ten niezwykły model, mogą stać się nowym znakiem rozpoznawczym nadchodzących pojazdów spod znaku lwa.

Renderingi wykonane przez magazyn Auto Moto nie do końca podążają jednak tym tropem i jak dla mnie, odrobinę brakuje w nich ekstrawagancji. Samochód otrzymał światła przednie zbliżone bardziej do obecnej gamy producenta, zwłaszcza do nowego 3008. Możemy doszukać się za to pewnego podobieństwa z tylnymi lampami Instinct Concept.

Ciekawie prezentował się również prototyp z 2014 roku o nazwie Exalt, najprawdopodobniej od niego projektanci zapożyczyli sylwetkę ze zgrabnie poprowadzoną linią dachu.

Nowa generacja 508 zostanie oparta na platformie EMP2. Pod maskę trafi jednostka 1.5 BlueHDi o mocy 130 KM, która została wykorzystana w face liftingu 308. W ofercie powinien znaleźć się także mocniejszy 180-konny 2.0 BlueHDi oraz 1.6 THP o mocy 225 KM, które zostaną sprzężone z 8-biegową przekładnią automatyczną EAT8. Jest to więc podobny zestaw zastosowany w najnowszym DS 7 Crossback. W późniejszych planach producenta jest także wersja hybrydowa.

Na pokładzie kolejnej generacji Peugeota 508 nie zabraknie systemu i-Cocpit, który zastosowano SUV-ach koncernu, Peugeocie 3008 oraz 5008. Spodziewamy się wirtualnych zegarów oraz niewielkiej trochę sportowej kierownicy o spłaszczonej podstawie.

Peugeot 508 ma trafić do sprzedaży najprawdopodobniej w przyszłym roku.

 

 

 

 

 

 

Autor: 
---
Źródło: 

auto-moto.com

Polub Plportal.pl:

Reklama