Renault Espace F1 2018

Reklama

wt., 09/25/2018 - 19:26 -- zzz

Renault Espace F1 Concept pochodzący z 1994 roku wreszcie ma godnego następcę. Na razie niestety wyłącznie na ekranie komputera, ale liczmy, że projekt sprowokuje designerów francuskiej marki do własnej kreacji. Autorem Renault Espace F1 2018  jest Marco van Overbeeke.

 

 

Pamiętacie koncepcyjny model Renault Espace F1 pochodzący z 1994 roku? Jeśli nie, to przypominamy, chodzi o najbardziej sportowy i emocjonujący egzemplarz minivana w historii motoryzacji. Samochód oprócz dynamicznego wyglądu mógł pochwalić się wręcz ekstremalnym napędem. Wykorzystywał jednostkę V10 o pojemności 3.5 litra pochodzącą z bolidu Renault Williams startującego w Formule 1. Potężny Espace dysponował mocą aż 820 KM! Pierwsze 100 km/h pojawiało się na liczniku po upływie 2,8 sekundy a maksymalna prędkość wynosiła aż 312 km/h – tak, to wszystko w samochodzie, którego głównym przeznaczeniem miał być transport dużej rodziny. Francuski producent nigdy nie zdecydował się na wprowadzenie modelu do produkcji, ale nic straconego – przed nami nowoczesna wersja konceptu.

Znalezione obrazy dla zapytania Renault Espace F1 2018

 
 
 

Po 23 latach swoją wizję prototypu przedstawił Marco van Overbeeke. Samochód bazuje na aktualnej generacji Renault Espace, która została połączona z aerodynamicznymi elementami oryginalnego konceptu Renault oraz barwami zespołu F1 Renault. Nie wiemy, jaki silnik napędza ten model, ale myślę, że 820 KM z oryginalnego Espace F1 byłoby w sam raz.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Autor: 
zzz
Źródło: 

franacuskie.pl

Polub Plportal.pl:

Reklama