PIS chce podatku od drugiego i kolejnego samochodu w rodzinie

Reklama

czw., 05/19/2022 - 06:10 -- zzz

Wiele wskazuje na to, iż już niebawem kierowcy będą musieli zapłacić nowe podatki. Coraz więcej mówi się, że stare samochody będą kosztować jeszcze więcej niż obecnie, mimo tego, iż ich cena i tak poszła w górę. Poza tym rozważana jest także dodatkowa opłata dla osób posiadających więcej niż jeden samochód.

Jak się okazuje już niebawem kierowców może czekać kolejna opłata którą będą musieli ponieść. Coraz głośniej mówi się o dwóch nowych podatkach, które mogą mocno uderzyć po kieszeniach!

Pierwszy z nich to dodatkowe opłaty po zakupie starszego samochodu, który jest nieprzyjazny środowisku. O sprawie informuje Dziennik.pl, który przytacza raport powstały we współpracy z Polskim Stowarzyszeniem Paliw Alternatywnych i OTOMOTO. Krótko mówiąc w całym pomyśle chodzi o to aby zwiększyć ilość samochodów na polskich drogach które będą elektryczne i mniej będą zanieczyszczać środowisko. W tym wypadku zapowiedziano nawet taki program, iż rząd będzie dopłacał do zakupu takich samochodów. Przy okazji do góry mają pójść ceny starych modeli, które są mniej przyjazne środowisku. Ich wyższa cena ma odstraszać i zachęcić do kupienia nowego auta. Im klient kupi starszy samochód, tym będzie płacił również większy podatek od niego. Istotna tutaj będzie emisja Co2 danego pojazdu.

Przypomnijmy, iż rząd chce wprowadzić podatek dla osób które posiadają trzy lub więcej mieszkań. Sprawą zajmuje się już ministerstwo rozwoju i finansów. Na razie mówimy tutaj tylko o mieszkaniach, ale już pojawiają się głosy, że z czasem przyjdzie płacić nam dodatkowy podatek od samochodów. Jeżeli ktoś posiada ich w gospodarstwie domowym dwa lub więcej, także za to zapłaci. Tutaj także słychać głosy, iż przecież samochodów tyle nie potrzeba, i trzeba troszczyć się o środowisko.

 

Póki co wiele wskazuje na to, iż niebawem w życie może wejść pierwszy z pomysłów, za który przyjdzie zapłacić wielu osobom, w końcu zdecydowana większość z nas kupuje takie samochody. Czy w życie wejdą jednak oba pomysły? Czas pokaże.

Autor: 
zzz
Źródło: 

eska

Polub Plportal.pl:

Reklama