Samochody premium generują Volkswagenowi wyższy zysk niż przed pandemią

Reklama

ndz., 07/11/2021 - 18:51 -- MagdalenaL

Źródło zdjęcia: Wikimedia Commons

 

Volkswagen oczekuje zysku w półroczu tego roku na poziomie 11 mld euro. Największy popyt na auta premium tej marki był w Europie i USA. Szczególnie dobrze sprzedawało się Audi i Porsche.

 

 

Auta segmentu premium mniej odczuły niedobór niektórych części. Również dział usług finansowych pozwolił zwiększyć zyski.

 

W pierwszym półroczu ubiegłego roku Volkswagen odnotował stratę 1,49 mld euro, która była spowodowana pandemią, podczas gdy w tym samym okresie w 2019 roku zarobił 9 mld euro. Akcje Volkswagena wzrosły aż o 5,8%, był to najwyższy wzrost wśród firm indeksu blue chipów DAX. Jest to indeks na niemieckiej giełdzie, w którym są 30 największe firmy na giełdzie we Frankfurcie.

 

Chiny, które są największym rynkiem samochodowym odnotowano spadek sprzedaży o 12,4 proc. Dane pochodzą z czerwca tego roku.

 

Volkswagen, który jest największym producentem aut w Europie powiedział, że spadki w okresie 2020 roku odnotowała również konkurencja. Grupa VW podała, że przepływy pieniężne netto w pierwszym półroczu tego roku wyniosły ok. 10 mld euro, wzeszłym roku był ujemny na poziomie 4,8 mld, a w 2019 wynosił 5,57 mld.

 

 

Volkswagen, którego rada nadzorcza spotyka się w celu omówienia przedłużenia kontraktu z prezesem Herbertem Diessem, ma opublikować pełne wyniki za drugi kwartał 29 lipca.

Autor: 
Christoph Steitz tłum. Dominik Kaługa
Zagłosowałeś na opcję 'down'.
Polub Plportal.pl:

Reklama