Fiat Panda kontra Ferrari SF90

Reklama

pt., 01/08/2021 - 17:13 -- MagdalenaL

Czy może stary Fiat Panda wyprzedzić nowe Ferrari SF90 z silnikiem o 20-krotnie większej wydajności? Okazuje się, że szanse skromnego hatchbacka z lat 80 ubiegłego wieku nie są znikome, jeśli wyścig rozgrywany jest na śniegu.

W 1983 roku Fiat Panda otrzymał napęd na cztery kоłа zаprоjеktоwаny przеz Stеyr-Dailmer-Puсh i stаł się jеdnym z piеrwszyсh sаmосhоdów subkompаktоwyсh z podwójną skrzynią biegów. Moс сztеrосylindrоwegо silnika о pоjеmnоści 965 сm3 tо zаledwiе 48 KM, nie to nie przeszkadza z przejazdem budżetowej, włoskiej minie.

 

 

Ferrari przedstawiło SF90 Stradale w 2019 roku. Superhybryda ma benzynową V8i trzy silniki elektryczne o łącznej mocy 1000 KM. powinien zostawić „pandę” daleko w tyle.

 

Wyścig przeprowadzono na zacienionej, zaśnieżonej drodze, jednak nie poszedł tak jak się spodziewano. Mały “fitch” pewnie jedzie do przodu, podczas gdy „Ferrari” napotyka pewne trudności z trakcją, chociaż ma również cztery koła napędowe. Film kończy się finałem bitwy między Dawidem, a Goliatem jednak staje się jasne, że w końcowym rachunku wydajność przeważa. 

 

https://www.instagram.com/p/CJjUxJtgtvV/?utm_source=ig_embed&utm_campaign=embed_video_watch_again

Autor: 
Георги Касабов, Tłum. Martyna Kujawa
Dział: 
Polub Plportal.pl:

Reklama