Technologia zmienia sposób prowadzenia samochodu

Reklama

pon., 01/11/2021 - 17:24 -- MagdalenaL

Sposób w jaki prowadzimy samochód i zdolność poruszania się „drastycznie się zmienią” w ciągu dwóch następnych dekad, mówi prezes Magna Swamy Kotagiri. Podczas występu w telewizji Fox biznes we wtorek, Kotagiri poruszył temat technologii, która zmienia sposób w jaki ludzie prowadzą samochody.

 

 

Czy prowadzenie samochodu bez użycia rąk skusi kierowców do oderwania wzroku od drogi?

Kotagiri twierdzi, że trendy jakie widzi w przemyśle samochodowym dotyczą elektryfikacji, bezpieczeństwa, komfortu i wygody. Wskazał on także na adaptacyjny tempomat i powiedział, że wiąże się to z większym zapotrzebowaniem na funkcje wspomagające kierowcę w pojazdach.

 

„Każdy kierowca zastanawia się ‘Co zrobić, aby prowadzenie auta było bardziej komfortowe, wygodne i przyjemne’”, wyjaśnia Kotagiri w rozmowie z Dagen McDowell w programie Poranki z Marią („Mornings with Maria”). „Będziemy doświadczać tego w konkretnych sytuacjach. Czasem chcemy być w stanie prowadzić samochód, a czasami, gdy stoimy w korku, chcielibyśmy, aby to samochód w pewnym stopniu przejął dowodzenie”.

 

 

Pogłoski mówią, że samochód firmy Apple wyprodukowany zostanie w 2021 roku

Kotagiri mówi, że nacisk na samochody elektryczne wywodzi się z „troski o naszą planetę”. „Co zrobić, aby transport nie naruszał równowagi ekologicznej, a także, aby była ona lepsza dla przyszłych pokoleń- niezależne czy chodzi o emisję dwutlenku węgla, jakość powietrza, i temu podobne”, podaje. „ W miarę postępów elektryfikacja również zaczyna dawać inne wrażenia z jazdy niż te, do których jesteśmy przyzwyczajeni, dlatego więc wszystkie te rzeczy idą ze sobą w parze”. Magna jest największym dostawcą dla przemysłu motoryzacyjnego w Ameryce Północnej i trzecim co do wielkości na świecie. Kotagiri powiedział, że pomimo jej wielkości, wciąż patrzy na firmę jako na „60-letnią początkującą firmę. Mamy pracowników, którzy są bardzo przedsiębiorczy w zdecentralizowanej strukturze”-powiedział.”Jasne, jesteśmy firmą wartą 40 milionów dolarów, ale działamy w branży mobilnej wartej 3 miliardy dolarów- mamy o wiele większe możliwości rozwoju”.

Autor: 
Catie Perry, Tłum. Agata Piotrowska
Dział: 
Polub Plportal.pl:

Reklama