Oto obecnie najlepiej sprzedający się samochód w Europie

Reklama

śr., 05/18/2022 - 19:51 -- MagdalenaL

Tesla Model 3 była najczęściej rejestrowanym samochodem w Europie w marcu (najnowsze dane). Tak wynika z danych firmy Jato, opracowanych na podstawie danych rejestracyjnych z 27 rynków europejskich. Na trzecim miejscu również znajduje się Tesla: Model Y.

 

Tesla dobrze sobie radzi w Europie, jeśli chodzi o zajmowanie czołowych miejsc w sprzedaży. Tym bardziej godny uwagi jest fakt, że marka Elona Muska zajmuje dopiero osiemnaste miejsce na liście najlepiej sprzedających się marek. Na drugim miejscu listy najlepiej sprzedających się samochodów w marcu znajduje się Peugeot 208, według portalu Autoevolution.com.

 

2,73 milionów samochodów ogółem

 

W pierwszych trzech miesiącach bieżącego roku sprzedano łącznie 2,73 milionów samochodów. Oznacza to spadek o 19% w porównaniu ze sprzedażą w 2021 r. oraz spadek o 11% w porównaniu z pierwszym kwartałem ubiegłego roku. Wynika to głównie z następstw pandemii oraz niedoboru chipów i wiązek elektrycznych. W pierwszym kwartale ubiegłego roku najpopularniejsze były samochody benzynowe, których udział w rynku utrzymywał się na stałym poziomie 57%. Największym przegranym ponownie okazały się silniki wysokoprężne, których udział spadł z 24 do 16 procent. 

 

Zysk na Tesli z drugiej ręki 

 

Liczba sprzedanych samochodów hybrydowych i elektrycznych typu plug-in wzrosła z 16 do 22 procent. Dużą część z nich stanowią pojazdy Tesli. Marka ta jest popularna na całym świecie, zwłaszcza ze względu na rosnące ceny benzyny. Sprzedaż samochodów Tesla z drugiej ręki jest również bardzo dobra. Jak podaje amerykański serwis Inside EVs, właściciele kilkuletnich Tesli mogą uzyskać za swój samochód od 6 do 10 tys. dolarów więcej niż zapłacili za nowy.

 

Autor: 
Autor: Erik Kouwenhoven Tłumaczenie: Hanna Bereźnicka
Polub Plportal.pl:

Reklama