Koniec produkcji 'Beetle`

Reklama

ndz., 03/24/2019 - 17:58 -- koscielniakk

W czasie Międzynarodowego Salonu Samochodowego w Genewie, dyrektor niemieckiego koncernu Volkswagen- Herbert Dies podał do wiadomości, że pod koniec bieżącego roku z hal produkcyjnych Volkswagena wyjedzie ostatni, po 70 latach, kultowy `Beetle'.

Chociaż spekulowano, że elektryfikacja mogłaby uratować legendarny model, EV nie będzie jego następcą, a Beetle Final Edition SE wart 21 000 euro będzie ostatnim „Chrząszczem” z silnikiem o spalaniu wewnętrznym.

„Trzeba zrobić coś atrakcyjnego, ale nie jesteśmy w stanie pokryć wszystkich historycznych modeli Volkswagena samochodami elektrycznymi. Nawet nie należałoby tego robić“, powiedział Dies.

 

Narodowy pojazd

Ten model jest na linii produkcyjnej niemieckiego giganta od 70 lat. Jego historia datuje się od lat 30-tych ubiegłego stulecia, kiedy to Adolf Hitler zarządził wyprodukowanie „narodowego samochodu”(Volks – naród, niem.).

Zaprojektował go legendarny Ferdinand Porsche, był przystępny cenowo, praktyczny i niezawodny. 30 lat później „Chrząszcz” stał się symbolem lat 60-tych.

Niemcy przestali produkować „Chrząszcza” pod koniec lat 70-tych. W 1988 roku przedstawili model New Beetle, przypominający oryginalny projekt Volkswagen Typ 1, który w rzeczywistości był „przepakowanym” modelem Golfa.

Nową wersję Beetle przedstawiono w 2012 roku niestety, sprzedaż zaczęła spadać i w związku z tym postanowiono zakończyć tę bajkę.

Autor: 
Tłum. Emilia Liberda
Źródło: 

Agencija

Dział: 
Polub Plportal.pl:

Dodaj komentarz

CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka.
1 + 12 =
Rozwiąż proszę powyższe zadanie matematyczne i wprowadź wynik.

Reklama